Archive for the ‘MISIR’ Category

DÜNYA HARİKASI PRAMİTLER ÜLKESİ MISIR TURU

KAHİRE – İSKENDERİYE- NİL
6 GÜN – 5 GECE

1. Gün ÇARŞAMBA İSTANBUL / KAHİRE :
Yeşilköy ATATÜRK Havalimanında Dış Hatlar Gidiş Terminalinde TUNA TURİZM Kontuarı önünde saat:19:00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Mısr Havayollarının MS 736 Sefer Sayılı uçak ile saat 22:00’da Kahire’ye uçuş. 23:15’te Kahire’ye varış ve 4 Yıldızlı havuzlu ZOSER Otele transfer.
2. Gün PERŞEMBE KAHİRE :
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra, Dünyanın yedi harikasından ve eski Mısır medeniyetinin en önemli eserlerinden biri olan PİRAMİTLER (Gizza, Sakkara, Keoppa, Kefren, Mikerimos, Sfenksler) gezisinin ardından Nil turu, Nil nehri üzerinde Gemide güzel bir akşam yemeği ve Otelde geceleme.
3. Gün CUMA KAHİRE :
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra, Hz. Zeynep Camii, Hz. Ayşe Camii, Hz. Hüseyin Camii, İslam dünyasının 1000 yıllık ilim merkezi Ezher Camii ve Külliyesi, ve Ezher Camiinde Cuma Namazı. Daha sonra meşhur Han Halil çarşısında gezinti ve alış veriş imkanı ardından , Amr Bin As Camii, İmam Şafii Hazretlerinin Camii ve kabri, güzel ve temiz bir mekanda akşam yemeği, sonra Otele Transfer ve Otelde geceleme.
4. Gün CUMARTESİ KAHİRE :
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Mısır Müze gezisi ve tarihi Osmanlı camilerinden Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camii ziyareti. Selahaddin-i Eyyubi Kalesi ziyareti, güzel bir akşam yemeğinin ardından otele transfer ve geceleme.
5. Gün PAZAR İSKENDERİYE :
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra, İskenderiye (Alex-Andra)’ya hareket şehrin gezilmesi, İskenderiye Feneri, Kale, Akvaryum Deniz Müzesi ve İslami Kültürel yerlerin ziyaretinin ardından Kahire’ye dönüş, Nostaljik bir ortamda Akşam yemeği ve Otelde geceleme.
6. Gün PAZARTESİ KAHİRE / İSTANBUL :
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra, öğleye kadar serbest zaman öğleden sonra Türkiye’ye dönmek üzere otelin lobisinde saat 14:00’da buluşma. Kahire Havaalanına hareket ve MS 735 Sefer Sayılı uçak ile Saat 18:00’da İstanbul’a uçuş. İstanbul Atatürk Havalimanına hoşgeldiniz.